Opieka wytchnieniowa 2024 - termin składania wniosków mija 16 listopada!

W całym kraju żyje blisko 230 tysięcy niepełnosprawnych dzieci do 16. roku życia. Dorosłych osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest w Polsce ponad milion. Co najmniej tyle samo opiekunów czasem na granicy fizycznej i psychicznej wytrzymałości oczekuje na wsparcie, jakim jest opieka wytchnieniowa. Tylko do 16 listopada gminy i powiaty mogą składać wnioski o wsparcie z Funduszu Solidarnościowego. Fundacja Habilis służy w tym zakresie radą i pomocą w realizacji całodobowej opieki.

Mamy już oddziały w całej Polsce!

Ze względu na to, że prowadzimy działania w całym kraju i zapewniamy opiekę wytchnieniową rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych w całej Polsce zarząd Fundacji podjął decyzję o powołaniu oddziałów we wszystkich miastach wojewódzkich:

 • w Województwie Śląskim pod adresem: ul. Warszawska 40/2A, 40-008 Katowice;
 • w Województwie Małopolskim pod adresem: ul. Szlak 77/222, 31-153 Kraków;
 • w Województwie Łódzkim pod adresem: ul. Narutowicza 40/1, 90-135 Łódź;
 • w Województwie Wielkopolskim pod adresem: ul. Katowicka 85B/7, 61-131 Poznań;
 • w Województwie Zachodniopomorskim pod adresem: ul. Łokietka 5/2, 70-256 Szczecin;
 • w Województwie Dolnośląskim pod adresem: ul. Piłsudskiego 74/320, 50-020 Wrocław;
 • w Województwie Pomorskim pod adresem: ul. Heweliusza 11/811, 80-890 Gdańsk;
 • w Województwie Mazowieckim pod adresem: ul. Hoża 86/410, 00-682 Warszawa;
 • w Województwie Podkarpackim pod adresem: ul. Śniadeckich 20D/7, 35-006 Rzeszów;
 • w Województwie Lubelskim pod adresem: ul. Chopina 41/2, 20-023 Lublin;
 • w Województwie Kujawsko-Pomorskim pod adresem: ul. Filtrowa 27, 85-467 Bydgoszcz;
 • w Województwie Warmińsko-Mazurskim pod adresem: ul. Kajki 10-12, 10-547 Olsztyn;
 • w Województwie Podlaskim pod adresem: ul. Legionowej 10/208, 15-099 Białystok;
 • w Województwie Lubuskim pod adresem: ul. Zawackiej 3, 66-400 Gorzów Wielkopolski;
 • w Województwie Świętokrzyskim pod adresem: ul. Warszawska 21/9, 25-512 Kielce;
 • w Województwie Opolskim pod adresem: ul. 1 Maja 30A, 45-354 Opole.

Nowy adres Fundacji

Zarząd Fundacji Pomocy Dzieciom Habilis 21 lipca 2023 roku podjął uchwałę o zmianie siedziby Fundacji. Od tego dnia adresem Fundacji jest ul. Katowicka 85B/7, 61-131 Poznań i na ten adres prosimy kierować wszelką korespondencję. Adres mailowy pozostaje bez zmian: JK@HABILISFUNDACJA.PL

Zmiana została zgłoszona do KRS i zgodnie z przepisami obowiązuje w momencie podjęcia uchwały. 

Zakończenie projektu "Terapia Snoezelen metodą na lepsze jutro"

Zakończyliśmy kolejny już projekt rehabilitacyjny, w którym objęliśmy pomocą 10 niepełnosprawnych dzieci z terenu powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego! Dzięki jego realizacji, możliwe było przeprowadzenie 10,5 godz terapii dla każdego dziecka, 4 godzin wykładów edukacyjnych dla rodziców, oraz zakupienie dwóch dodatkowych sprzętów terapeutycznych za łączną kwotę 2600 zł! Dziękujemy bardzo Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa za umożliwienie nam realizacji projektu! Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz fanpage: Fundacja Habilis 

Rozpoczęliśmy nabór do projektu "Terapia Snoezelen metodą na lepsze jutro"

Rozpoczęliśmy nabór na zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci metodą Integracji Sensorycznej, z wykorzystaniem terapii SNOEZELEN. Jeśli Twoje dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności, kliknij w link powyżej i zapisz je na bezpłatne zajęcia.

Projekt jest dedykowany dla dzieci niepełnosprawnych z terenu powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego w wieku 3 do 18 lat. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy biuro@fundacjahabilis.com 

Zajęcia prowadzone będą w Centrum Medycznym w Krynicy Zdrój przy ul. Kraszewskiego 1

Z sukcesem zakończyliśmy projekt "terapeutyczna zabawa"

Miło nam poinformować, że w ramach projektu współfinansowanego z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, pomocą terapeutyczną objęliśmy 10 dzieci z terenu powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego, przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne dla rodziców oraz wstępnie wyposażyliśmy naszą salę w niezbędne sprzęty terapeutyczne! Będziemy starać się kontynuować rozpoczęte działania tak, aby dalej wspierać potrzebujące dzieci z naszego regionu!

Trwa nabór do projektu "Zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci TERAPEUTYCZNA ZABAWA"

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy nabór na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci metodą Integracji Sensorycznej, realizowane w projekcie "Terapeutyczna zabawa". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami klikając w link powyżej. 

Zakończyliśmy szkolenie "Diagnostyka komputerowa stóp - profesjonalne badanie podoskopowe i projektowanie indywidualnych wkładek 3D"

27 września zakończyliśmy intensywne, dwudniowe szkolenie z projektowania wkładek ortopedycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia, potwierdzone jakością Usług Szkoleniowych ISO 9001:2015! Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej!

Sprawdź możliwości dofinansowania

LogoLogo